Mesafeli satış sözleşmesi, İptal İade Koşulları

Mesafeli satış sözleşmesi, İptal İade Koşulları


Kösedağ Taşımacılık İnşaat Petrol Medikal Temizlik

İthalat ve İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi

(Zutransfer)

“MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ”

İptal İade Koşulları


Bu Sözleşme, MÜŞTERİ (Tüketici)'nın, mobil cihazındaki uygulama ile işlem yaptığı halleri de kapsamak üzere TAŞIYICI ‘ya ait https://www.zutransfer.com.tr/ elektronik ticaret internet sitesine ("İNTERNET SİTESİ") Rezervasyon yaparak almak istediği aşağıda belirtilen hizmetlere ilişkin olarak tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler. MÜŞTERİ bu Sözleşme' yi İNTERNET SİTESİ' nde Okuyup onayladıktan sonra, rezervasyon yaptığı hizmet ‘in bedeli seçtiği ödeme yöntemi ile tahsil olunur.

Madde 1- Taraflar

Hizmet sağlayıcısı Kösedağ taşımacılık inş. Pet. Med. Tem. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. "Taşıyıcı" olarak anılacaktır. Rezervasyonda adı, soyadı belirtilen kişi ve/veya temsil ettiği kişiler "Tüketici" olarak anılacaktır.

Madde 2- Sözleşme Konusu hizmet Bilgileri

Tüketicinin İnternet sitesin ’den alınan transfer, tur, araç tahsisi ve araç kiralama  hizmetini kapsamaktadır. Bu hizmette cinsi ve türü, miktarı, tipi, hizmet bedeli, ödeme şekli, alınış ve varış yeri, rezervasyonda belirtilip mail olarak iletildiği gibidir. Uçuş öncesi transferlerde en geç 10 saat önce rezervasyon yapılması gerekmektedir.  Hizmet alan kişi ile sözleşmeyi onaylayan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlarda oluşabilecek her türlü sorumluluğu tüketici kabul eder.

TAŞIYICI gerekli gördüğü durumlarda, Tüketicinin vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, Rezervasyonu durdurma hakkını saklı tutar. TAŞIYICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda TÜKETİCİ’ nın vermiş olduğu telefon ve e-posta adresinden TÜKETİCİ ’ye ulaşamadığı takdirde rezervasyonun yürürlüğe koyulmasını durdurur. TÜKETİCİ’ nın bu süre zarfında TAŞIYICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde TÜKETİCİ’ den herhangi bir cevap alınamazsa TAŞIYICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için Rezervasyonu iptal eder.

Rezervasyonda belirtilmesi gereken bilgiler;

Yolculuk tipi, transfer tarihi, ad soyad, T.C. kimlik no veya pasaport no, mail adresi, telefon numarası, uçuş bilgisi, ödeme tipi

 

Madde 3- Sözleşme Tarihi

Sözleşme tarihi, tüketici tarafından (https://zutransfer.com.tr internet adresi/ telefon/mail/whatsapp üzerinden  rezervasyonun yapıldığı tarihtir.

 

Madde 4 – Rezervasyon/ ödeme prosedürü

Rezervasyon:

Rezervasyon yapılırken bilgilerin tamamlanması ve rezervasyon bilgilerinin Taşıyıcıya ulaşmasının ardından Tüketiciye rezervasyon bilgilerinin ve ödeme tutarının yer aldığı bilgilendirme ve onay maili gönderilir.

Rezervasyon talebi yapılırken belirtilen ödeme tipinin havale olarak işaretlenmesi durumunda transferin başlaması , rezervasyonun yapıldığı an değil, araçta ödemenin ya da havalenin (EFT’ nin) taşıyıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

 

İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu hizmetin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması durumunda tüketici hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda tüketiciye eşit veya daha üstün hizmet ve aynı fiyatta başka bir transfer aracı gönderilebilir veya rezervasyon iptal edilebilir.

Sözleşme konusu hizmet yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde tüketici bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda tüketicinin taşıyıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

Ödeme:

Taşıyıcı tarafından tüketicilere nakit havale ve araçta ödeme ile transfer hizmeti sunulmuştur. Havale ile ödemede Tüketici kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgilerinin” Fatura Bilgileri ve rezervasyon yapan kişi ile aynı olması gerekmektedir.

Madde 5- Taşıyıcının Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Taşıyıcı , 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından https://zutransfer.com.tr sorumlu değildir. Buna istinaden tüketici, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat, km hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak tüketici Taşıyıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

Madde 6- Tüketicinin Hak ve Yükümlülükleri

6.1. Taşıyıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. Taşıyıcı, rezervasyon yapmakla birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

Madde 7- iptal ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

Tüketicinin istekleri doğrultusunda hazırlanan rezervasyon/transfer hizmetlerin ’den cayma hakkı söz konusu değildir.

Ancak tüketicinin cayma hakkını kullanması halinde;

Tüketici, hizmetin başlamasına 24 saat kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği hizmet bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Tüketici, hizmetin başlamasına 12 saatten az kalan süre içinde iptal taleplerinde tek yön hizmet bedelinin % 60 ‘ı iade edilir. (çift yön hizmet bedeli ödenmiş ise dönüş ücretinin tamamı geri iade edilir)

Madde 8- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Antalya Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir. Sözleşmeyi kendim ve/veya rezervasyon formunda belirtmiş olduğum isimleri yazılı kişiler adına okuyup, kabul ettiğimi beyan ederim.

Tüketici olarak adımıza düzenlenmiş olan Transfer Sözleşmesi sayfasında belirtilen hükümleri, rezervasyon formunda belirttiğim bilgilerin doğruluğunu ve iş bu sözleşmeyi okuyup, anlayıp kabul ettiğimi beyan ederim.